Održan sat povijesti o Domovinskom ratu

0
1346

Autentični sudionici ratnih događanja u Domovinskom ratu su vrijednost koju treba predstaviti djeci tijekom školovanja.  Vođeni time, ravnateljica Osnovne škole Antuna Branka Šimića iz zagrebačke Dubrave, zajedno sa školskom pedagoginjom, profesoricom povijesti i profesorom hrvatskog jezika omogućili su u sklopu nastave povijesti predavanje o Domovinskom ratu. Predavanje i prezentaciju na temu Domovinskog rata održao je član Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“, umirovljeni satnik Krešimir Maretić, uz potporu trojice članova udruge Gromova. Krešimir Maretić kao aktivni sudionik Domovinskog rata od 1991. do njegovog kraja, u sastavu pješaštva i neposrednih iskustava u najtežim borbenim djelovanjima, gdje je u dva navrata bio i ranjen u izravnoj borbi s neprijateljem, s dugogodišnjim profesionalnim vojnim iskustvom na zapovjednim dužnostima u Oružanim snagama RH, po ocjeni ravnateljice i profesorskog tima, održao je kvalitetno i zanimljivo stručno predavanje o Domovinskom ratu, uzrocima rata, agresiji na RH 1991. i ulozi 2. gardijske brigade „Gromovi“ 1991. godine. Okupljeni učenici osmih razreda s pozornošću i zanimanjem pratili su predavanje i prezentaciju. Potreba za ovakvim predavanjima o Domovinskom ratu postoji i dalje, naročito dok većina medija pozornost poklanja nekim drugim događanjima. Djelatnici ove osnovne škole izrazili su želju za daljnjom suradnjom.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here