Održan osnivački Zbor Kluba OKB-a 2. gbr Gromovi i obilježen Dan OKB-a 2. gbr Gromovi

0
1245

naslovna_i

U Hrvatskom zagorju u Gornjoj Stubici 22. listopada 2016.g. održan je osnivački Zbor Kluba OKB-a 2. gbr Gromovi, Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade Gromovi. Tom prigodom obilježen je i Dan OKB-a 2. gbr Gromovi.

Na inicijativu veterana Gromova pripadnika OKB-a i u njihovoj organizaciji osnovan je Klub OKB-a 2. gbr Gromovi pri Zagrebačkoj podružnici udruge. Osnivački Zbor Kluba održan je u Sportskom centru u Gornjoj Stubici.  Na Zboru izabran je predsjednik Kluba gospodin Damir Maršanić, za dopredsjednika izabran je gospodin Željko Domša, za tajnika Renato Brković i za članove UO Kluba izabrani su: Zdravko Grden, Siniša Grošek, Davor Pintar i Damir Veverec.   Tom prigodom članovi Kluba usvojili su Pravilnik o radu Kluba OKB-a i  donijeli odluku o pristupanju Kluba OKB-a 2. gbr Gromovi Zajednici VOMP-a.

Nakon osnivačkog zbora Kluba OKB-a  u mimohodu veterani Gromova krenuli su u Spomen park Rudolfa Perišina, gdje su položeni vijenci, zapaljene svijeće te se pomolilo za  sve poginule, umrle i nestale Gromove i sve hrvatske branitelje.  Uz izaslanstva predstavnika podružnica Urv 2. gbr Gromovi, svečanosti obilježbe prisustvovao je župan Krapinsko-zagorske županije gospodin  Željko Kolar, načelnika općine Gornja Stubica Jasmin Krizmanić, predsjednica općinskog vijeća Gornja Stubica Đurđica Labaš, ravnateljica OŠ Matija Gubec Sanja Knezić Jermol, te Udruga branitelja Domovinskog rata  Sveti Juraj G. Stubica, UVSPDR Baruni, UDIVDR Bedekovčina, Udruga veterana 1. gbr Tigrovi Krapinsko-zagorske županije.Svečanost obilježavanja uveličali su počasnim plotunom Udruga kuburaša iz Marije Bistrice. U Sportskom centru Gornje Stubice u ugodnoj atmosferi nastavljeno je obilježavanje Dana OKB-a 2. gbr Gromovi.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here