Održan „Memorijalni turnir Pukovnik Predrag Matanović“ (Foto)

0
1878

U prigodi obilježavanja 23. obljetnice ustrojavanja 2. gardijske brigade „Gromovi“, URV 2. gbr Gromovi organizirala je tradicionalni malonogometni turnir posvećen ratnom zapovjedniku i junaku Domovinskog rata, Gromu, pukovniku Predragu Matanoviću. Tijekom središnjeg dana obilježavanja Dana brigade 31. svibnja, u poslijepodnevnim satima na nogometnom terenu ŠRC Sisak – Kupalište „Zibel“ okupilo se šest momčadi u dvije kategorije natjecanja.  Početnim udarcem turnir je otvorio Predragov sin, Leonardo Matanović. Uz brojne veterane 2. gardijske brigade „Gromovi“, goste i prijatelje, na turniru su bili Predragovi roditelji Filip i Julijana, supruga Natalija i brat Drago. Brojnost, zajedništvo i prijateljstvo Predragovih subranitelja i prijatelja svjedoči da uspomena na ovoga velikog čovjeka ne blijedi ni nakon gotovo 19 godina od njegove časne pogibije.

U kategoriji seniora prvo mjesto osvojila je momčad „Banijska oluja“. Najbolji igrač u istoj kategoriji bio je Luka Horvat, najbolji strijelac Emil Hamzagić, a najbolji golman Matija Holjevac. U kategoriji veterana prvo mjesto zauzela je momčad URV 2. gbr Gromovi PSMŽ, za najboljeg igrača proglašen je Mario Horvat, najboljeg strijelca Darko Knežević, a najbolji golman bio je Nenad Vlahovac. Na kraju turnira pehare i nagrade sudionicima uručio je Leonardo Matanović.  Sudili su Ivica Vekić, Dražen Josipović i Srećko Letica.