Održan 9. memorijalni malonogometni turnir „Blago i Robert Zadro“.

U organizaciji udruga ŠRDHOS-a GRADA ZAGREBA i UDHOS-a, danas 24.listopada 2020.g., u Zagrebu na terenima NK Špansko, održan je 9. memorijalni malonogometni turnir „Blago i Robert Zadro“.
Isti se održava već 9. godinu zaredom i to u čast dvojice poginulih hrvatskih vitezova Blage i Roberta Zadre.
Turnir su nakon sviranja Hrvatske himne i minute hrvatske tišine za sve poginule u Domovinskm ratu, svečano otvorili predsjednik UDHOS-a GRADA ZAGREB gospodin Ivan Friščić, gospođa Kata Zadro, supruga i majka dvojice vitezova, Ministar hrvatskih branitelja gospodin Tomo Medved, gradonačelnik Grada Zagreba Milan Bandić.
Na svečanom otvaranju bili su predstavnici braniteljskih udruga iz cijele Hrvatske i to izaslanik gradonačelnika Grada Vukovara Tomislav Josić, Predsjednik udruga zbora gardijskih brigada Krešimir Maretić, Predsjednik udruga specijalne policije Zoran Maras, Zapovjednik Pukovnije Vojne policije pukovnik Mile Skukan, brigadir Miodrag Demo   i mnogi drugi uzvanici.
Predsjednik Ivan Friščić nakon pozdravnog govora istaknuo je kako je ponosan na ekipe koje sudjeluju na ovom memorijalu te se zahvalio sponzorima i donatorima bez kojih se ovaj memorijal ne bi mogao održati.
Velečasni Marko Čolak blagoslovio je i posvetio biste Roberta i Blage Zadre koje je za udrugu HOS-a donirao Dinko Budić. a izradio cijenjeni među domoljubima kipar Ante Jurkić.
Gospođa Kata Zadro zahvalila se svima koji su se odazvali na memorijal, svim udrugama i braniteljima koji njeguju uspomenu na generala Zadru i sina Roberta.
Prijelazni pehar pobjednicima turnira uručili su zapovjednik Pukovnije Vojne policije pukovnik Mile Skukan  i gospođa Kata Zadro.
Sudionici turnira:

Udruga ratnih veterana 1.Gardijske brigade „TIGROVI“

Udruga ratnih veterana 2.Gardijske brigade „GROMOVI“

Udruga branitelja i veterana 72.bojne vojne policije Split

UDHOS Zagreb

Udruga veterana Domovinskog rata Tovarnik

Udruga branitelja Široki Brijeg

Poredak:

mjesto pokal u trajno vlasništvo + medalje, Udruga branitelja i veterana 72.bojne vojne policije Split

mjesto pokal u trajno vlasništvo + medalje, Udruga ratnih veterana 2.Gardijske brigade „GROMOVI“

mjesto pokal u trajno vlasništvo + medalje, Udruga branitelja Široki Brijeg

mjesto medalje, Udruga ratnih veterana 1.Gardijske brigade „TIGROVI“