U spomen na poginule branitelje odigran nogometni susret Gromova i Selekcija veterana HNS-a (Foto)

0
2633

U znak sjećanja na poginulog hrvatskog branitelja Sinišu Mikočevića i sve poginule branitelje u akciji „Una 95“ u Sisku je 4. listopada 2013. godine na stadionu NK Segesta odigrana prijateljska memorijalna nogometna utakmica između momčadi veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“ i  Selekcije HNS-a. Gosti su došli u respektabilnom sastavu, većinom igrači koji su oblačili dres A reprezentacije, no Gromovi ipak nisu imali podređenu ulogu. Pogodcima Želja Župetića (2), Ardiana Koznikua i Darka Kauzlarića gosti su pobijedili rezultatom 4-1, strijelac za Gromove bio je Damir Klarić. Ovom lijepom sportskom događaju nazočio je i direktor svih reprezentacija HNS-a, Zorislav Srebrić koji je izrazio veliko zadovoljstvo i čast što je Selekcija veterana HNS-a imala priliku uveličati ovakvu prigodu.

Za Gromove su nastupili: Nenad Vlahovac, Drago Matanović, Ivica Perak, Sanjin Lalić, Nenad Stražanac, Milan Matanović, Damir Klarić, Mario Horvat, Zdravko Ivanković, Dario Kovačević, Saša Mikočević, Ivica Sabljak, Siniša Badrić, Mirsad Oreščanin, Darko Domazetović, Mirsad Begić, Berislav Petrić, Ivica Ivančić, Neno Hajduk, voditelj: Stjepan Kukurić, trener Željko Cavrić – Car.

Za Selekciju HNS-a: Igor Marčec, Zoran Kastel, Mario Cvitanović, Mario Tokić, Željko Župetić, Damir Mužek, Stipe Brnas, Vladimir Petrović, Ardian Kozniku, Alen Peternac, Marijan Dužić, Darko Kauzlarić, Miro Pribanić, Dražen Margalić, izbornik: Robert Uroić.

Prije utakmice su na gradskom groblju Viktorovac  izaslanstva Sisačko-moslavačke županije, Grada Siska i Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“ PSMŽ-a zajedno s članovima obitelji poginulog Siniše Mikočevića zapalili svijeće i položili cvijeće na njegov grob, te podno središnjeg križa  u spomen na sve poginule branitelje u akciji „Una 95“.

Kao uvod u veteransku susret gledateljima su predstavljeni veteranski prvaci Hrvatske 2013. godine, VNK TŠK 1932 iz Topolovca, a limači NK Segeste su međusobno odigrali utakmicu.

Početne udarce veteranske utakmice izveli su Mladen Legin,  Mario Hrnčević i Mario Skender, djeca poginulih Gromova  te Saša Mikočević, brat Siniše Mikočevića.

Ovom događaju nazočili su uzvanici, gradonačelnica Siska Kristina Ikić Baniček, zamjenik gradonačelnice Mario Krička, predsjednik sisačkog gradskog vijeća Zdenko Koren, izaslanik županice sisačko-moslavačke županije, predsjednik odbora za branitelje i žrtve iz Domovinskog rata Željko Kardaš, direktor svih nogometnih reprezentacija HNS-a Zorislav Srebrić, predsjednik komisije veteranskog nogometa HNS-a Petar Jurčević, predsjednik URV 2. gbr Gromovi Mile Krišto, članovi UO URV 2. gbr Gromovi i Sinišini ratni zapovjednici, Slavko Franc i Krešimir Maretić, predsjednik Podružnice Gromova SMŽ-a Davor Smuđ te ratni zapovjednik 2. gardijske brigade, brigadni general Drago Matanović.

Majka i brat poginulog Siniše Mikočevića uručili su pehare sudionicima memorijalnog nogometnog susreta te zahvalnice pokroviteljima i organizatorima; Gradu Sisku, Sisačko-moslavačkoj županiji, HNS-u, NK Zeleni Brijeg, NK Segesta, Mreži TV, Radio Quirinusu i Udruzi ratnih veterana 2. gbr Gromovi.

Fotogalerija:

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here