Odana počast prvom hrvatskom predsjedniku

0
933

Prije 16 godina, 10. prosinca 1999. godine, umro je prvi predsjednik Republike Hrvatske i vrhovni zapovjednik oružanih snaga RH, dr. Franjo Tuđman.

U 10 sati na zagrebačkom groblju Mirogoj povodom godišnjice smrti obitelj prvog hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana, brojni branitelji i generali, predstavnici domoljubnih i braniteljskih udruga, predstavnici Kadetske bojne HVU „Dr. Franjo Tuđman“, brojni građani i izaslanstvo HDZ-a položili su vijence i zapalili svijeće na njegovu grobu. Nagovor i prigodnu molitvu predvodio je policijski kapelan don Marin Drago Kozić. Vijenac je položilo i zapalilo svijeću izaslanstvo Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade Gromovi predvođeno ratnim zapovjednikom brigadnim generalom Zvonkom Peternelom i predsjednikom Zagrebačke podružnice Udruge Borisom Halužanom.

U večernjim satima u prepunoj crkvi Svete Mati Slobode na zagrebačkom Jarunu svečanu Misu zadušnicu predvodio je pomoćni biskup zagrebački mons. Ivan Šaško uz koncelebraciju deset svećenika.

R. Ć.

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here