Odana počast poginulim Gromovima ogulinskog kraja (Foto)

0
915

U želji da se ne oda zaboravu žrtva poginulih Gromova u subotu je 17. kolovoza 2013. godine u Ogulinu odana počast devetorici poginulih branitelja, pripadnika 3. pješačke bojne 2. gardijske brigade „Gromovi“. Na gradskom groblju sv. Jakova članovi Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“ Podružnice Karlovačke županije zajedno s obiteljima poginulih i ogulinskim gradonačelnikom položili su vijenac i zapalili svijeće ispred spomen ploče poginulim Gromovima. U crkvi sv. Jakova služena je misa za poginule branitelje, a potom je u prostoru DVD-a Turkovići održano cjelodnevno zajedničko druženje Gromova i članova obitelji poginulih.

DEVET VITEZOVA

S tugom sjećamo se vitezova,
hrabrih ratnika iz Gromova,
3. bojne, Banske legije
njihovo junaštvo niko zaboravio nije

U mislima i molitvama
uvijek su s nama,
pored spomenika palimo im svijeće,
žrtva njihova u zaborav pasti neće

U Ogulinu gradu počast im odajemo
za slobodu i neovisnost zahvaljujemo,
devetorici hrabrih ratnika i sinova
iz Druge gardijske, mladih vitezova

Počivajte u miru,gore u raju
vaši Gromovi vas ne zaboravljaju!

Hrvoje Horvat

ratni veteran 2. gardijske brigade „Gromovi“

 

Fotogalerija:

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here