Očitovanje Udruge Specijalne policije iz Domovinskog rata RH, Saveza udruga branitelja radnika RH i Zbora udruga veterana hrvatskih gardijskih postrojbi

0
1093

Zbor udruga veterana hrvatskih gardijskih postrojbi, Udruga Specijalne policije iz Domovinskog rata RH i Savez udruga branitelja radnika RH, najoštrije osuđuju izjave predsjednika saborskog Odbora za ratne veterane Josipa Đakića kojima je pokušao diskreditrat savjetnika za branitelje predsjednice Republike Hrvatske i člana Zbora udruga veterana hrvatskih gardijskih postrojbi Ante Deura stavljajući mu u usta nešto što nikad nije izgovorio.

Pokušaj kompromitranja Ante Deura iznošenjem laži u javni prostor, nije samo napad na njega kao čovjeka, već i napad na njega kao hrvatskog ratnog vojnog invalida, Vukovarskog veterana, pripadnika gardijskih postrojbi, ali i pokušaj sramoćenja braniteljske populacije.

Zbog istne objavite zapisnik sa sjednice Saborskog odbora za ratne veterane.

Gospodina Đakića, stoga pozivamo da javno kaže zašto kao predsjednik Saborskog odbora za ratne veterane, na Dnevni red nije uvrstio zaključak s radnog sastanka predstavnika braniteljskih udruga s predsjednikom Hrvatskog sabora vezan uz kršenje, odnosno (ne)provedbu deklaracije o Domovinskom ratu te sve učestalije blaćenje i omalovažavanje Republike Hrvatske, a što je bio dužan učiniti.

Gospodinu Đakiću – čije djelovanje sve manje ima veze s onima koje bi trebao zastupat, a sve više s politkanstvom – stoga poručujemo da ako, kao predsjednik saborskog Odbora za ratne veterane, ne poštujete nas branitelje, barem poštuje insttucije Republike Hrvatske u čijem radu sudjeluje. A ako ni to ne želi, smatramo da nema legitmitet zastupat hrvatske branitelje te ga pozivamo da odstupi s dužnost predsjednika Odbora.

Domovini uvijek vjerni!

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here