Obrana Livna – IN MEMORIAM

0
1895

S ponosom i tugom sjećamo se naših petorice poginulih pripadnika 2. gardijske brigade “Gromovi”; Zlatka Planinca i Ivana Trpčića iz 3. pješačke bojne, Siniše Hodžića iz Inženjerijske satnije te Miodraga Krunića i Predraga Ognjenovića iz Izvidničke satnije koji su u sastavu Taktičke skupine dragovoljaca iz 2. gbr Gromovi poginuli ovih dana prije 21 godinu u teškim borbama protiv velikosrpskog agresora na livanjsko-kupreškoj bojišnici braneći Livno i sprječavajući prodor neprijatelja prema Splitu i dolini Neretve.

Hvala vam braćo za vašu žrtvu koju ste podnijeli za svoj narod, bila Vam laka hrvatska gruda i počivajte u miru Božjem!

Jučer je u Memorijalnom centu u Donjim Rujanima pokraj Livna služena sveta misa za sve poginule branitelje u obrani Livna a danas je u Petrinji u ime svih pripadnika ratnih veterana 2. gardijske brigade vojni kapelan don Milenko Majić u vojnoj kapeli Svetog Ilije Gromovnika prikazao Misu za poginule Gromove na livanjskoj bojišnici.

 

MOLITVA ZA POGINULE BRANITELJE – GROMOVE

Naše drage poginule branitelje,

primi Bože u svoje  rajske doline

što su živote dali na oltaru Domovine

 

Sa krunicom oko vrata

uz pjesmu Rajska Djevo kraljice Hrvata

išli hrabro u pakao rata

 

Hvala im za mir i slobodu

Kristu dragom  hrvatskom narodu,

hvala  i vječna slava!

 

Bože nek uđu u tvoje kraljevstvo

da mogu dotaći tijelo Kristovo,

Bože nek šeću rajskim dolinama

to pokloni našim dragim braniteljima…

 

Hrvoje Horvat

ratni veteran 2. gardijske brigade „Gromovi“

 

IN MEMORIAM:

                     

IVAN TRPČIĆ                                         SINIŠA HODŽIĆ

3. 3. 1970. – 24. 4. 1992.                         30. 10. 1970. – 28. 4. 1992.

 

                      

MIODRAG KRUNIĆ                                  PREDRAG OGNJENOVIĆ

14. 6. 1970. – 3. 5. 1992.                          16. 2. 1967. – 3. 5. 1992.

 

ZLATKO PLANINAC

2. 1. 1967. – 4. 5. 1992.

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here