Obnovljen spomenik poginulim Gromovima u akciji „Brđani 1991.“

0
1514

Udruga ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“ Podružnica Sisačko-moslavačke županije sukladno planu rada za 2013. godinu organizirala je i provela obnovu spomen obilježja petorici poginulih pripadnika 2. gardijske brigade „Gromovi“ u akciji „Brđani 1991.“. Spomenik podignut Gromovima u Brđani Cesti nagrizao je zub vremena i bila je nužna obnova.

Obnovu je financirala Sisačko-moslavačka županija sukladno podnesenom programu URV 2. gbr „Gromovi“ PSMŽ u 2013. godini,  a radove je izvela klesarska radionica „Škacan“ iz Popovače. Na spomeniku je politirano pročelje, slova su obnovljena novom bojom, postolje spomenika obučeno je granitom, a ploče na podu ispred spomenika su nanovo fugirane.  Izrađen je i nosač za svijeće.

Udruga ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“ i u budućnosti će podnositi programe lokalnim i regionalnim jedinicama samouprave za financiranje obnove postojećih spomen obilježja 2. gardijskoj brigadi gdje je to nužno.

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here