Obilježena 31. obljetnica ustrojavanja 3. pješačke bojne „Banska Legija“ 2. gardijske brigade „Gromovi“, te 15. obljetnicu udruge

0
670

Dana 18. lipnja 2022.g., u Duga Resi, URV 2. gbr. „Gromovi“ Podružnica Karlovačke županije, obilježila je 31. obljetnicu ustrojavanja 3. pješačke bojne „Banska Legija“ 2. gardijske brigade „Gromovi“, te 15. obljetnicu udruge.

Obilježavanje je započelo hrvatskom himnom te minutom tišine za sve poginule, nestale i preminule hrvatske branitelje, nakon čega je pročitano par prigodnih pjesama, te se potom se pristupilo polaganju vijenaca i paljenju lampiona ispred spomenika poginulim „Gromovima“ kod Učeničkog doma. Najprije su vijenac položili i upalili lampione, obitelji naših poginulih i umrlih „Gromova“, izaslanstvo URV „Gromovi“ i „Crne Mambe“ predvođeno predsjednikom udruge g. Ivanom Krupec Udruge roditelja i obitelji poginulih branitelja karlovačke županije, te Udruga roditelja primorsko goranske županije, predvođene svojim predsjednicama g. M. Pavičić, g. A. Perak i g. M. Kovač. Nakon njih su lampione redom upalili  izaslanstva Ministarstva HB, predvođena g. M. Janjušević i g. A. Potnar, zamjenik zapov. HKoV-a, general bojnik Tihomir Kundid, zap. bojne Gromovi bojnik Vlatko Klarić sa izaslanstvom, izaslanstvo MUP-a predvođeno nač. PP Duga Resa, g. Darijom Horvatić, izaslanstvo karlovačke županije predvođeno g. Matijom. Katić, izaslanstvo grada Duga Rese, predvođeno gradonačelnikom g. Tomislav Boljar, izaslanik gradonačelnice grada Slunja g. Tomislav Magdić, te udruge proistekle iz domovinskog rata; BUPI Barilović, 1. Gbr. „Tigrovi“, UHBDR Slunj, udruge 110. i 129. brg. HV iz Karlovca,, Veterani OMP Karlovac, Udruga branitelja Plitvička Jezera, udruga satnije „Rebelsi“, klub žena dom. rata grada Karlovca“.

Po završetku polaganja vijenaca i paljenja svijeća najprije je velečasni Željko Nestić, održao kraću molitvu ispred spomenika a nakon toga je predvodio Svetu misu za sve poginule, nestale i umrle hrvatske branitelje u crkvi Sv. Antuna Padovanskog.

Po završetku Svete mise svi sudionici su se vratili u Učenički dom, gdje je održana svečana akademija, koja je započela himnom, te minutom tišine i prikazom slika „slajdova“ poginulih i nestalih pripadnika „Gromova“ iz 3. bojne kao i poginulih i nestalih Gromova sa područja, Primorsko goranske i Ličke županije.. Na svečanosti su se nazočnima prigodnim govorima obratili; predsjednik Karlovačke Podružnice, g. Milan Valentić, gradonačelnik grada Duga Rese,g. Tomislav Boljar, te zamjenik zapov. HKoV-e general bojnik Tihomir Kundid, dok je majka našeg poginulog groma g. Marija Kovač izrecitirala par pjesama iz svoje pjesmarice posvećene hrvatskim braniteljima. Na svečanosti su uručene i zahvalnice; Srednjoj školi Duga Resa, mag. sestrinstva. g. Biserki Jelić iz Opće bolnice Ogulin, DVD Duga Resa te g. Josipu Miladin, koji svojim radom pomažu našoj Podružnici i uvijek su nam na usluzi. Svečanost je cijelo vrijeme vodile kćer našeg poginulog „groma“ g. Milana Pušić, Po završetku svečanog dijela svi sudionici su nastavili druženje uz skromni domjenak koji su pripremili članovi Karlovačke Podružnice.

Dražen Marčić

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here