Obilježena 29. obljetnica ustrojavanja ZNG-a Petrinja

0
1121

U organizaciji Udruge ratnih veterana – veterana Domovinskog rata Grada Petrinje obilježena je 29. obljetnica ustrojavanja ZNG-a Petrinja u sklopu koje je održan i malonogometni turnir.

U ime domaćina sve je pozdravio Zlatko Iskrić, predsjednik Udruge ratnih veterana – veterana Domovinskog rata Grada Petrinje, te je tom prigodom naglasio:

Zbor narodne garde nama je uzor po svemu i nikada dok postoji ova Udruga, a nadam se i poslije nas, ZNG se neće nikada zaboraviti iz više razloga. Zbor narodne garde bio je preteča svih ostalih petrinjskih postrojbi, ljudi koji su pretrpjeli strahote, Pecki, tri napada na Petrinju, a da ne govorim još i o uličnim stražama s „duplonkama“ i „kuburama“. Mi im se zahvaljujemo na ovaj način, a prvenstveno se zahvaljujemo našim borcima koji nisu ovdje nažalost s nama. Ovdje, kao Udruga, radimo dan danas na zbrinjavanju tih ljudi nakon tolikih godina i radit ćemo uvijek za ljude, probat ćemo ih zaposliti i rješavati njihove probleme. Međutim, u puno slučajeva smo nemoćni, to vam priznajemo, ali ne gubimo volju za to i u suradnji s Koordinacijama, petrinjskom i županijskom, te Gradom Petrinja nastojimo riješiti barem neke probleme.”

U ime Grada Petrinje na obilježavanju je bio i Nenad Radošević, predsjednik Gradskog vijeća, te je istaknuo:

“Dobro je da ovdje vedra atmosfera iako se sjećamo obljetnice postrojavanja prve postrojbe, kako je rekao naš predsjednik Udruge ratnih veterana – veterana Domovinskog rata Grada Petrinje Zlatko Iskrić. 5. Kolovoza 1991. godine je bilo prvo postrojavanje u dvorištu Srednje škole Petrinja i tamo je postavljena ploča koja nam ostaje kao pisani trag, uklesan u mramoru, koja govori o slavnim danima hrvatske prošlosti. Jako je lijepo da se ovdje na vedar i dobar način, u sportskom duhu, prisjećamo i tih slavnih dana. Želim vam svako dobro, uživajte u ovoj atmosferi i ostanite čvrsti i stabilni.”

Turnir, na kojem su sudjelovale četiri momčadi, otvorio je Marko Badrić, predsjednik Petrinjskog sportskog saveza, a rezultati su:

KONAČNI POREDAK

  1. GROMOVI
  2. ZNG
  3. TIGROVI
  4. DRAGOVOLJCI BUDAŠEVO

STRIJELAC: Marko Svetopterić (TIGROVI) – 3 pogotka

VRATAR: Dean Vekić (GROMOVI)

IGRAČ: Nikola Lipovac (GROMOVI)

Nagrade najuspješnijima uručio je Nenad Bužanić, predsjednik Koordinacije udruga proisteklih iz Domovinskog rata Sisačko-moslavačke županije, dok je zajedničku molitvu predvodio trajni đakon Vjekoslav Uvalić.

http://portal53.hr/obiljezena-29-obljetnica-ustrojavanja-zng-a-petrinja/

Tekst i foto: PORTAL 53, Igor Baniček, Nenad Bužanić

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here