Obilježena 27. obljetnica VRO “MASLENICA 93” obrane Novigrada i zadarskog zaleđa 08.02.2020. godine.

Udruga ratnih veterana 2 gardijske brigade Gromovi organizirano je obilježila 27. obljetnicu VRO “MASLENICA 93” obrane Novigrada i zadarskog zaleđa u Novigradu i Paljuvu.

Obilježavanje je počelo u Paljuvu kod spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima i civilima Paljuva, nastavili smo kod   spomen obilježja HRM-a u, 2.GBR Gromovi i 145.br. HV Novigradu.

Poginuloj braći odali smo počasti polaganjem cvijeća, paljenjem svijeća i zajedničkom molitvom kod svakog spomen obilježja.

Zajednička izaslanstva obitelju poginulih, braniteljskih udruga 2.GBR Gromovi, HRM-a, 145.br. HV i svih braniteljskih udruga u zajedništvu su odavale počasti.

Počast je odalo i zajedničko izaslanstvo Hrvatske vlade koje je predvodio pomoćnik ministra hrvatskih branitelja Dinko Tandara.

Poginulima počast je odalo zajedničko izaslanstvo Ministarstva obrane i OSRH koje je predvodio brigadni general Tihomir Kundid.

Počast su odala i zajednička izaslanstva županija, općina i gradova.

Prisutnima su se obratili načelnik Općine Novigrad, predsjednik Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade Gromovi Ivan Krupec, predsjednik Udruge veterana 145.br. HV Željko Radovanović, pomoćnik ministra hrvatskih branitelja Dinko Tandara, zapovjednik gardijsko mehanizirane brigade brigadni general Tihomir Kundid.

Poslije odavanja počasti poginuloj braći svi sudionici obilježavanja družili su se na rivi Grada Novigrada.

Članovi Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade Gromovi u povratku hodočastili su u Crkvu hrvatskih mučenika u Udbini.