Obilježena 27. obljetnica obrane Karlovca na Turanjskom mostu

1
2055

U nedjelju  08. listopada  2018. godine obilježena je 27. obljetnica sudjelovanja Gromova u borbenim djelovanjima na Karlovačko-dugoreškom bojištu, 27. obljetnica obrane Karlovca na Turanjskom mostu i Dan neovisnosti Republike Hrvatske.

Obilježavanje je održano u organizaciji URV 2. gbr Gromovi, karlovačke podružnice. Kod spomen ploče  poginulim hrvatskim braniteljima u Domovinskom ratu na Turnju mnogobrojna izaslanstva su položila vijence i zapali svijeće.

 

 

Nakon polaganja vijenaca molitvu za poginule hrvatske branitelje  predvodio je velečasni Ivan Blaževac, kapelan Zapovjedništva HKoV-a. Sveta misa za sve poginule i umrle branitelje služena je u crkvi Presvetog Srca Isusovog koju je predvodio don Milenko Majić uz koncelebraciju velečasnog Ivana Blaževca.

 

Komemoraciji i svečanom obilježavanju uz veterane Gromova  sudjelovale su braniteljske udruge Karlovačke županije, izaslanik ministarstva hrvatskih branitelja Andrija Potnar, gradonačelnik Grada Karlovca Damir Mandić, dogradonačelnica Duge Rese Katarina Srakočić, dogradonačelnik Slunja Ivan Požega, izaslanik Zapovjednika HKoV-e pukovnik Slavko Stipetić, izaslanik Zapovjednika 2. mb „Gromovi“ natporučnik Mato Kuljanac,  načelnik PU Karlovačke Darko Bratić. U Domu HV-e „Zrinski“ u Karlovcu nakon svete mise održan je prigodni program povodom 27. obljetnice sudjelovanja Gromova u borbenim djelovanjima na Karlovačko-dugoreškom bojištu, 27. obljetnice obrane Karlovca na Turanjskom mostu i Dan neovisnosti Republike Hrvatske. Program je svojim sudjelovanjem na obilježavanju uveličao „Prvi pjevački zbor Petar Svačić“.

Prigodnim obraćanjima uzvanicima obratio se predsjednik karlovačke podružnice Milan Valentić, predsjednik Urv 2. gbr Gromovi Ivan Krupec, gradonačelnik Grada Karlovca Damir Mandić, izaslanik Zapovjednika HKoV-e pukovnik Slavko Stipetić. Nakon službenog dijela obilježavanja nastavljeno je ugodno zajedničko druženje svih okupljenih sudionika obilježavanja.

foto: F. Mlinarić i FB-članovi udruge

 

1 KOMENTAR

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here