Obilježena 25. obljetnica osnutka 1. gardijske brigade Tigrovi

0
1458

Legendarna 1. gardijska brigada Tigrovi obilježila je svoj 25. rođendan. U zagrebačkoj vojarni Croatia 5. studenog kod spomen obilježja poginulim Tigrovima u Domovinskom ratu predsjednica Republike Hrvatske i vrhovna zapovjednica OS RH i mnogobrojna izaslanstva položila su vijence i zapalila svijeće za poginule Tigrove u Domovinskom ratu. Središnja svečanost obilježavanja  održana je  u Spomen domu Tigar u Rakitju. I izaslanstvo URV 2. gbr Gromovi predvođeno predsjednikom udruge Ivanom Krupecom  sudjelovalo je u obilježavanju 25. obljetnice osnutka 1. gbr Tigrovi.

Dana 6. studenog u vojarni „Pukovnik Predrag Matanović“ u Petrinji obilježena je 8. obljetnica osnutka 1. mehanizirane bojne  „Tigrovi“ slijednice 1. gardijske brigade Tigrovi. Izaslanstvo URV 2. gbr Gromovi koje je predvodio dopredsjednik udruge Nenad Bužanić i ovdje je sudjelovalo na  obilježbi.  Svečanost je otpočela postrojavanjem postrojbe te prigodnim obraćanjima pripadnicima bojne, zapovjednika 1. mb „Tigrovi“ bojnika Zdenka Fiale, zapovjednika Gardijsko motorizirane brigade brigadnog generala Borisa Šerića i zapovjednika HKoV-a general pukovnika Mate Ostovića. Na svečanosti su uručena promaknuća, povale i nagrade najuspješnijim pripadnicima 1. mb „Tigrovi“. U kapeli Sv. Ilije Proroka vojni kapelan don Antonio Mikulić služio je Svetu Misu za sve poginule, umrle i nestale Tigrove.

 

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here