Obilježena 24. obljetnica operacije „Vihor“

0
1237

 

I ove godine već tradicionalno klub veterana Domovinskog rata 102. brigade HV Novi Zagreb, Udruga ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“ i Mjesni odbor Šišinec, upriličili su u Šišincu  12. prosinca 2015. godine prigodnu komemoraciju i obilježavanje 24. godišnjice operacije „Vihor“.

U Pokuplju i na Banovini, prije 24. godine odvijala se napadna operacija postrojbi Hrvatske vojske i policije s ciljem oslobađanja okupiranih područja od velikosrpskog agresora. U toj akciji nazvanoj „Vihor“ svoje živote položilo je 19 hrvatskih vojnika –  branitelja. Trinaest pripadnika 102. brigade HV Novi Zagreb i 6 pripadnika 2. gardijske brigade „Gromovi“. Sedamnaest branitelja poginulo je na pravcu napada Šišinec – Gračanica – Stankovac, a dvojica na pravcu Slana – Glinska Poljana.

Uz ratne veterane 102. brigade HV i 2. gardijske brigade „Gromovi“ na obilježavanju su sudjelovale obitelji poginulih pripadnika, udruge proizašle iz Domovinskog rata Smž-e, župan Sisačko-moslavačke županije Ivo Žinić, predstavnici općine Lekenik te članovi Zavičajno braniteljske udruge „Kupa“ Stankovac – Gračanica.

Svetu misu za poginule hrvatske branitelje i molitvu kod spomen obilježja poginulih branitelja  predvodio je don Antonio Mikulić, vojni kapelan vojne kapelanije Svetog Ilije Proroka iz Petrinje.

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here