Obilježena 22. obljetnica 2. pješačke bojne „Banijska oluja“ 2. gbr Gromovi (Foto)

0
1189

Danas je u Sisku Udruga ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“ svečano i dostojanstveno obilježila 22. obljetnicu osnutka 2. pješačke bojne Banijske oluje 2. gardijske brigade „Gromovi“.

Podno središnjega križa na sisačkom gradskom groblju Viktorovac u spomen na poginule, nestale i umrle Gromove vijence su položile i zapalile svijeće; Udruga ratnih veterana 2. gbr Gromovi, udruge obitelji poginulih branitelja Grada Siska i Sisačko-moslavačke županije, predstavnici Sisačko-moslavačke županije, Gardijska motorizirana brigada – 1. mb „Tigrovi“ i 2. mb „Gromovi“ te mnoge braniteljske udruge. Molitvu za pokojne predvodio je vojni kapelan don Milenko Majić.

Svetu Misu za  poginule branitelje u crkvi sv. Mihovila u Crncu predvodio je don Milenko Majić, vojni kapelan vojne kapelanije Svetoga Ilije Proroka iz petrinjske vojarne Pukovnika Predraga Matanovića i nekadašnji vojni kapelan 2. gardijske brigade „Gromovi“, a koncelebrirao je vlč Tomislav Kolar, župni vikar sisačke župe Pohoda BDM. Vojni kapelan je u propovijedi istaknuo kako nas ovakve obljetnice trebaju podsjećati da se stalno trebamo nadahnjivati primjerom poginulih branitelja, nadahnjivati se njihovim idealima, njihovom spremnosti na žrtvu te vrijednostima za koje su se borili. Treba ustrajati u činjenju dobra, međusobnog poštovanja i građenja zajedništva naglasio je don Milenko Majić.

Na svečanosti u dvorani mjesnog doma u Crncu okupljenim ratnim veteranima Gromovima, obiteljima poginulih branitelja i gostima, prigodnim pozdravima i čestitkom za 22. obljetnicu postrojbe obratili su se Zdravko Družić iz MO „Braća Bobetko“ Crnac, umirovljeni bojnik Davor Smuđ, predsjednik Podružnice Gromova Sisačko-moslavačke županije  i umirovljeni brigadir Mile Krišto, predsjednik URV 2. gbr Gromovi.

Nakon zajedničkog objeda i druženja, na nogometnim terenima ŠRC-a Crnac u prijateljskom ozračuju mnogobrojnih malonogometnih momčadi braniteljskih udruga i vojnih postrojbi odigran je tradicionalni memorijalni malonogometni turnir „Pukovnik Predrag Matanović“.

Fotogalerija:

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here