Obilježen Dan OKB-a 2. gbr Gromovi

0
1299

U Gornjoj Stubici 20. listopada u organizaciji Kluba OKB-a 2. gbr Gromovi, Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade Gromovi obilježen je Dan OKB-a 2. gbr Gromovi.

Obilježavanje je počelo polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod Spomen obilježja Rudolfa Perišina u Gornjoj Stubici. Izaslanstva su položila vijence i zapalili svijeće te odali počast svim poginulim, umrlim i nestalim hrvatskim braniteljima u Domovinskom ratu, kuburaška udruga „Grof“ počasnim pucnjem iz kubura  odala je počast poginulim hrvatskim braniteljima.

Svečanost obilježavanja nastavljena je u  sportskom centru Sv. Juraj. Na početku svečanosti prigodnim riječima obrati se predsjednik Kluba OKB-a Damir Maršanić, potom je pročitana  povjesnica OKB-a 2. gbr Gromovi.

Ovom prilikom prigodnim riječima obratio se i jedan od ratnih zapovjednika OKB-a brigadir Dražen Sebastijan te općinski načelnik Gornje Stubice Jasen Krizmanić. Svečanosti je nazočio i predsjednik URV 2. gbr Gromovi Ivan Krupec i predsjednik zagrebačke podružnice Dubravko Petrović sa suradnicima. U zajedništvu nastavljeno je druženje veterana Gromova i gostiju.

Foto: Z. Grden

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here