Obilježen Dan hrvatskih branitelja Sisačko-moslavačke županije 18.10.2021.

0
613

Obilježavanje Dana hrvatskih branitelja Sisačko-moslavačke županije započelo je Svetom misom za sve poginule, nestale i umrle hrvatske branitelje u crkvi Pohoda Blažene Djevice Marije u Sisku, a nastavljeno polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod središnjeg križa na sisačkom groblju Viktorovac te kod spomenika poginulim hrvatskim braniteljima u Parku dr. Franje Tuđmana u Sisku.

S tugom i zahvalnošću na dostojanstven način položeni su vijenci i zapaljene svijeće kod spomenika poginulim hrvatskim braniteljima u Novom Farkašiću u kojem se 17. I 18. listopada 1991. godine odvijala “BITKA ZA NOVI FARKAŠIĆ” po kojoj se i slavi Dana hrvatskih branitelja Sisačko-moslavačke županije, naselju na području grada Petrinje, gdje je vođena slavna bitka i ostvarena velika pobjeda hrvatskih oružanih snaga.

Počast kod Spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima u Novom Farkašiću polaganjem cvijeća i paljenjem svijeća prve su odale su obitelji poginulih hrvatskih branitelja.

Poginuloj braći zajedno su odale počast sve udruga proistekle iz Domovinskog rata RH i Sisačko-moslavačke županije na čelu sa predsjednikom Koordinacije udruga proisteklih iz Domovinskog rata Sisačko-moslavačke županije Nenadom Bužanićem  ujedno predsjednikom Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade Gromovi Sisačko-moslavačke županije, predsjednikom Udruge ratnih veterana Domovinskog rata “Crne Mambe” Ivicom Šafarićem, predsjednikom Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade Gromovi Ivanom Krupecom i predsjednikom UDRUGE TIGAR 90/91 RAKITJE Petrom Bajanom.

Počast su paljenjem svijeća i polaganjem vijenaca odali, izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora i predsjednika Vlade RH sisačko-moslavački župan Ivan Celjak, izaslanik ministra obrane general-pukovnik Drago Matanović, izaslanik ministra hrvatskih branitelja Dinko Tandara.

Počast nadalje su odali: Izaslanik Ministarstva unutarnjih poslova Luka Pešut, predstavnici Sisačko-moslavačke županije, predstavnici bojni Tigrova i Gromova, predstavnici gradova Petrinje i Popovače te općina Martinska Ves, Lekenik, Dvor i Topusko.

Zajedničku molitvu kod spomen-obilježja predvodio je trajni đakon Vjekoslav Uvalić.

Prisutnima su se obratili Ivica Šafarić predsjednik Udruge ratnih veterana Domovinskog rata “Crne Mambe” i učesnik BITKE ZA NOVI FARKAŠIĆ, Magdalena Komes gradonačelnica Grada Petrinje, u ime ministra obrane general-pukovnik Drago Matanović i na kraju izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora i predsjednika Vlade RH župan Sisačko-moslavačke županije Ivan Celjak.

Tekst:Nenad Bužanić

Foto: Franjo Mlinarić

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here