OBILJEŽEN DAN 2. MB „GROMOVI“ GMTBR

0
1479

Povodom Dana 2. mb Gromovi gardijske motorizirane brigade HKoV-a kao  sljednica 2. gbr Gromovi  ovog  tjedan je nizom sportskih sadržaja otpočela obilježbu Dana 2. pb Gromovi. URV 2. gbr Gromovi  sudjelovala je u sportskim natjecanjima  u malonogometnom turniru i potezanju užeta. Bio je to sraz mladih snaga Gromova i veterana Gromova, veterani Gromova su u sportskom nadmetanju iskazali  respektabilan rezultat i fer borbu s mladim snagama Gromova.

Centralno svečano obilježavanje Dana 2. mb Gromovi i 24. obljetnice osnutka 2. gardijske brigade Gromovi održano je  21. svibnja 2015.g. u vojarni „pukovnik Predrag Matanović“ u Petrinji. Svečanost obilježbe otpočelo je polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća u kapeli Sv. Ilije Proroka. Vijenac su  zajednički položili  brigadir Tihomir Kundid izaslanik zapovjednika GMTBR-e generala Borisa Šerića  i zapovjednik 2. mb Gromovi bojnik Roman Kelnerić te predsjednik URV 2. gbr Gromovi umirovljeni pukovnik Željko Ćubela. Filip i Julka Matanović roditelji poginulog Predraga čije ime nosi petrinjska vojarna  te izaslanstvo MUP-a PP Petrinja i predsjednik HVIDR-e Petrinja Antun Pintar također su zapalili svijeće u kapelici. Svetu Misu za sve poginule Gromove i hrvatske branitelje u Domovinskom ratu  predvodio je don Matija Žugaj kapelan kapelanije Sv. Ilije Proroka  uz koncelebraciju bivšeg vojnog kapelana Gromova don. Milenka Majića.

Zapovjednik 2. mb Gromovi bojnik Roman Kelnerić i načelnik stožera gardijske motorizirane brigade brigadir Tihomir Kundid obratili su se  prigodnim govorom i čestitkama na svečanom postrojavanju pripadnicima bojne. Govornici su u svojim govorima posebno istaknuli važnost i ulogu 2. gbr Gromovi u Domovinskom ratu, osvrnuli se na žrtvu koju je ta ratna postrojba podnijela a posebno su spomenuli 208 života koji su ugrađeni u temelje moderne RH  te pozvali mlade vojnike pripadnike postrojbe da s ponosno nose zelenu beretku.

Načelnik stožera brigadir Tihomir Kundid istaknuo je  važnost motivacije i obuke pripadnika bojne te pohvalio bojnu na postignutim rezultatima u prethodnom obučnom periodu. Povodom Dana 2. mb Gromovi dodijeljene su nagrade i pohvale najistaknutijim  pripadnicima postrojbe koji su u prethodnom periodu postigli izvrsne rezultate u svojem radu.

Po završetku svečanosti  narednik bojne stožerni narednik Dalibor Dumbović sproveo je ceremoniju dodjele zelene beretke sa znakom „Groma“  novo pridošlim vojnicima 25. kampa u 2. mb Gromovi.

Svečanost obilježbe uveličali su i  zapovjednici i predstavnici drugih postrojba OS RH na službi u petrinjskoj vojarni, zapovjednici podređenih postrojba gmtbr, bivši zapovjednici bojne Gromovi; pukovnik Dražen Sebastijan i bojnik Igor Gojmerac te predsjednik udruge Crne Mambe umirovljeni pukovnik Ivica Šafarić-Ninđa.

Izaslanstvo veterana URV 2. gbr Gromovi predvodio je predsjednik udruge umirovljeni pukovnik  Željko Ćubela, uz predsjednika u izaslanstvu  bili  su i  dopredsjednik umirovljeni pukovnik Slavko  Franc, predsjednik podružnice Smž-e umirovljeni satnik Nenad Bužanić te  drugi veterani Gromova.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here