Obilježavanje 29. obljetnice sudjelovanja TG 2. Gbr Gromovi u VRO “GUSAR – MASLENICA 93”

Udruga ratnih veterana 2 gardijske brigade Gromovi organizirano je obilježila 29. obljetnicu sudjelovanja TG 2. Gbr Gromovi u VRO “GUSAR – MASLENICA 93”obrane Novigrada i zadarskog zaleđa u Novigradu i Paljuvu.

Obilježavanje je počelo u Paljuvu kod spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima i civilima Paljuva, nastavili smo kod   spomen obilježja HRM-a u, 2.GBR Gromovi i 145.br. HV Novigradu.

Poginuloj braći odali smo počasti polaganjem cvijeća, paljenjem svijeća i zajedničkom molitvom kod svakog spomen obilježja.

Počasti polaganjem cvijeća, paljenjem svijeća odali su:

Zajednička izaslanstva obitelju poginulih, braniteljskih udruga 2.GBR Gromovi, HRM-a, 145.br. HV i svih braniteljskih udruga u zajedništvu su odavale počasti.

Izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora i županije Šime Vicković.

Zajedničko izaslanstvo Ministarstva obrane i Ministarstva hrvatskih branitelja, koje su sačinjavali izaslanik ministra obrane pukovnik Ivan Radić i izaslanik potpredsjednika vlade i ministra hrvatskih branitelja Darko Nekić.

Zajednička izaslanstva županija, općina i gradova.

Poslije odavanja počasti poginuloj braći svi sudionici obilježavanja družili su se na rivi Grada Novigrada.

Članovi Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade Gromovi u povratku nastavili su druženje uz večeru u Slunju.

Foto: Općina Novigrad

Video:Franjo Mlinarić