Obilježavanje godišnjice smrti dr. Franje Tuđmana – prvog hrvatskog predsjednika

Obavješćujemo ratne veterane 2. gardijske brigade “Gromovi” i članove URV 2. gbr Gromovi da će se u ponedjeljak 10. prosinca 2012. godine u Zagrebu obilježiti 13. obljetnica smrti prvog hrvatskog predsjednika i vrhovnog zapovjednika Oružanih snaga RH dr. Franje Tuđmana. Nositelj organizacije polaganja vijenaca i komemoracije, te Mise zadušnice je Klub veterana 148. brigade HV. Pozivamo ratne veterane 2. gardijske brigade na odavanje počasti našem prvom predsjedniku i vrhovnom zapovjedniku sukladno niže navedenom programu obilježavanja. Udruga ratnih veterana 2. gbr Gromovi sudjelovat će sa svojim izaslanstvom na polaganju vijenaca i komemoraciji na Mirogoju, te će nazočiti Misi zadušnici na Jarunu. Gromovi koji će sudjelovati u svetoj Misi sukladno mogućnostima neka budu odjeveni u vojne odore.

OBAVIJEST i POZIV PRIJATELJIMA

ZAJEDNO MOŽEMO VIŠE

____________________________________________________________

10. prosinca 2012. godine obilježavamo 13. godišnjicu smrti,

Prvog hrvatskog predsjednika

Dr. FRANJE TUĐMANA

Pozivamo vas na tradicionalno zajedničko polaganje vijenaca i svijeća na grob dr. Franje Tuđmana.

Sastanak ispred crkve Krista Kralja na groblju Mirogoj

u PONEDJELJAK   10. prosinca 2012. do 10.00 sati.

Sv. Misa ZADUŠNICA biti će 10. 12. 2012. u 19.00 sati

u župnoj crkvi sv. Mati Slobode,

Jarun 1

HRVATSKI BRANITELJI

Kontakt:  Klub veterana 148.br. HV, 091/3428-775,

OBAVIJESTITE PRIJATELJE

PROTOKOL:

1. Prijava za polaganje vijenaca do 9.50 sati ispred ulaza na groblje Mirogoj

kontakt:     Ivan Samaržija            098/277-617

1. Polazak organizirane kolone sa barjacima na čelu u 10.00 ispred crkve Krista Kralja na Mirogoju

1. Smještaj svih nazočnih pred grobom dr. Franje Tuđmana, slaganje kolone izaslanstava sa vijencima i svijećama

1. Polaganje vijenaca i svijeća – pojedinačno sa najavom

1. Molitvu, predvodi svećenik, izaslanik Vojnog ordinarijata

1. Ponosna minuta hrvatske tišine

1. Mirozov

1. Govor:   O prvom hrvatskom predsjedniku dr. Franji Tuđmanu

1. Poziv na Sv. Misu u 19.00 sati u župnu crkvu Sv. Mati Slobode,    Jarun 1

1. Do 18.45 sati okupljanje u dvorištu ispred ulaza u župnu crkvu Sv. Mati Slobode i ulazak u koloni, nazočnih u odorama, u crkvu u 18.50 sati.

1. Sv. Misa zadušnica  u  19.00 sati

(MOLIMO HRVATSKE BRANITELJE ZA NAZOČNOST NA SV. MISI U ODORAMA HRVATSKE VOJSKE ILI HRVATSKOG REDARSTVA)