Obilježavanje 33. obljetnica ustrojavanja 2. pješačke bojne “BANIJSKE OLUJE” 2.A brigade ZNG RH – 2. gardijske brigade “Gromovi”.

0
276

 

Svečanost je počela odavanjem počasti poginulim hrvatskim braniteljima kod Središnjeg križa na sisačkom groblju Viktorovac i kod spomenika poginulim hrvatskim braniteljima u Parku dr. Franje Tuđmana.

Svečanom akademijom, kojoj su nazočili i ratni zapovjednik Gromova umirovljeni brigadni-general Zvonko Peternel, izaslanik ministra obrane umirovljeni general-bojnik Željko Živanović, izaslanik ministra hrvatskih branitelja državni tajnik Darko Nekić, časnici hrvatske vojske, predstavnici policije i lokalne samouprave, članovi braniteljskih udruga i slavljenici, veterani Gromova, obilježena je u Kulturno-povijesnom centru Sisačko-moslavačke županije ova vrijedna obljetnica.

Domoljubnim pjesmama Gromove i njihove goste počastile su članice VOKALNOG ANSAMBLA LIPE, prigodnim programom projekcijom fotografija poginulih hrvatskih vitezova nazočni su se prisjetili 208 pripadnika 2. gardijske brigade, svojih suboraca, prijatelja i heroja koji su utkali svoje živote u temelje domovine. Pročitana je i sažeta povjesnica legendarne postrojbe, proslavljene 2. gardijske brigade Hrvatske vojske “Gromovi”.

Obilježavanje se održalo u organizaciji UDRUGE RATNIH VETERANA 2. GARDIJSKE BRIGADE GROMOVI SISAČKO-MOSLAVAČKE ŽUPANIJE.

Zahvaljujemo se na pomoći i pokroviteljima, Ministarstvu hrvatskih branitelja, Ministarstvu obrane, Ministarstvu unutrašnjih poslova, Hrvatskoj vojsci, Hrvatskoj policiji, Sisačko-moslavačkoj županiji, Gradu Sisku, Općini Sunja, Općini Hrvatska Dubica, Općini Dvor, RADIO BANOVINI.

https://www.radio-banovina.hr/obiljezena-33-obljetnica-ustrojavanja-2-pjesacke-bojne-gromova/

https://www.smz.hr/aktualno/10800-33-obljetnica-ustrojavanja-2-pjesacke-bojne-gromova

https://044portal.hr/u-sisku-obiljezena-33-obljetnica-ustrojavanja-2-pjesacke-bojne-grom/

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here