Obilježavanje 31. obljetnice sudjelovanja TG 2. GBR GROMOVI u VRO “GUSAR – MASLENICA 93”

U organizaciji Grada Novigrada, UDRUGA RATNIH VETERANA 2. GARDIJSKE BRIGADE GROMOVI organizirano je obilježila 31. obljetnicu sudjelovanja TG 2. GBR GROMOVI u VRO “GUSAR – MASLENICA 93”obrane Novigrada i zadarskog zaleđa u Novigradu i Paljuvu.

Obilježavanje je počelo u Paljuvu kod spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima i civilima Paljuva, nastavili smo kod   spomen obilježja HRM-a u, 2.GBR GROMOVI i 145.br. HV Novigradu.

Poginuloj braći odali smo počasti polaganjem cvijeća, paljenjem svijeća i zajedničkom molitvom kod svakog spomen obilježja.

Počasti polaganjem cvijeća, paljenjem svijeća odali su:

Zajednička izaslanstva obitelju poginulih, braniteljskih UDRUGA RATNIH VETERANA 2. GARDIJSKE BRIGADE GROMOVI i UDRUGA RATNIH VETERANA DOMOVINSKOG RATA “CRNE MAMBE”,

HRM-a, 145.br. HV i svih braniteljskih udruga u zajedništvu su odavale počasti.

Izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora.

Zajedničko izaslanstvo Ministarstva obrane i Ministarstva hrvatskih branitelja.

Zajednička izaslanstva županija, općina i gradova.

Poslije odavanja počasti poginuloj braći svi sudionici obilježavanja družili su se u Paljuvu.

Pod pokroviteljstvom Ministarstva hrvatskih branitelja.

Foto: Milan Sarač

Novigrad, 10. veljače 2024. Godine