Obilježavanja Dana OSRH i Dana HKoV-a

0
1020

“Danas zahvaljujemo Bogu na ovih 21 godinu Oružanih snaga Republike Hrvatske i Hrvatske kopnene vojske, i molit ćemo Ga da nas prati u našem daljnjem životu i radu, da nam bude putokaz koji će nam pokazati pravi put, te da nas na kraju toga puta čeka proslava u Božjem kraljevstvu“, ovim riječima je u četvrtak 24. svibnja petrinjski vojni kapelan don Milenko Majić započeo misno slavlje u kapelici sv. Ilije Proroka u vojarni “Pukovnik Predrag Matanović” povodom obilježavanja Dana Oružanih snaga Republike Hrvatske i Hrvatske kopnene vojske.

Na svetoj misi su sudjelovali vjernici vojne kapelanije Svetog Ilije Proroka: pripadnici Logističke pukovnije, 1. mb “Tigrovi” i 2. mb “Gromovi“ Gardijske motorizirane brigade i 2. satnije veze 2 bojne veze Pukovnije veze. Nakon misnog slavlja vojni kapelan don Milenko Majić i njegov pomoćnik poručnik Mario Barišić sudjelovali su na svečanom postrojavanju koje je upriličila Logistička pukovnija, postrojba u kojoj je sjedište ove Vojne kapelanije.

Postrojenim pripadnicima se prigodnim govorom i čestitkom povodom predstojećeg 28. svibnja, Dana OS RH i Dana HKoV-a obratio zapovjednik Logističke pukovnije brigadir Stjepan Šarčević, koji je zaslužnim pripadnicima uručio pohvale i nagrade za postignute rezultate u prigodi ovog značajnog dana za Oružane snage i njenu Kopnenu vojsku.

http://www.vojni-ordinarijat.hr

 

U organizaciji Ministarstva obrane i Glavnog stožera OS RH u Zagrebu će se u nedjelju, 27. i ponedjeljak 28. svibnja 2012. godine, svečano obilježiti 21. obljetnica formiranja Oružanih snaga Republike Hrvatske, Dan oružanih snaga Republike Hrvatske i Dan Hrvatske kopnene vojske.

PROGRAM DOGAĐANJA

NEDJELJA, 27. SVIBNJA 2012.

9,30 – 10,30 sati

Glazbeni program Orkestra OS i prikaz počasnih i vježbovnih aktivnosti Počasno zaštitne bojne u užem središtu Grada Zagreba

(Trg Petra Preradovća, Zrinjevac, Trg bana Josipa Jelačića)

10,00 – 21,00 sati

Taktičko-tehnički zbor opreme i naoružanja postrojbi OSRH i MUP-a
Rekreativno-športski centar Jarun

(prostor između ulaza Hrgovići i ulice Hrvatskog sokola)

 • Predstavljanje braniteljskih zadruga
 • izložba sredstava Vojnog muzeja
 • Predstavljanje projekata privlačenja osoblja u OSRH
 • Prikaz borilačkih vještina
 • 11,00 prigodni letački program akro grupe „Krila Oluje“
  (napomena: ovisno o vremenskim uvjetima)
 • 12,00 – 16,00 Podjela porcija vojničkog graha posjetiteljima
 • 17,45 Prezentacija padobranskih skokova
  (napomena: ovisno o vremenskim uvjetima)
 • 18,00 Prigodni letački program akro grupe „Krila Oluje“
  (napomena: ovisno o vremenskim uvjetima)
 • 19,30 prigodni program Orkestra HRM-a i Klape HRM-a „Sveti Juraj“

Dan otvorenih vrata u vojarnama OSRH

10,00 – 16,00 sati

(Bjelovar, Zemunik, Vinkovci, Našice, Knin, Petrinja, Dugo Selo, Split, Požega, Vukovar, Zagreb)

PONEDJELJAK, 28. svibnja 2012.

09.15 sati

Polaganje vijenaca i paljenje svijeća izaslanstava
Gradsko groblje Mirogoj

10.30 – 11.30 sati

Sv. misa zadušnica za stradale u Domovinskog ratu
Crkva Sveta Mati Slobode-Jarun

13.00 sati

Svečana akademija

www.morh.hr

Svetu misu za sve stradale pripadnike Hrvatske vojske u Domovinskom ratu predvodit će vojni ordinarij mons. Juraj Jezerinac u zajedništvu s našim vojnim kapelanima. Pozivamo ratne veterane Gromova koji su u mogućnosti da sudjeluju na svetoj misi na kojoj ćemo se posebno sjetiti i moliti za naše poginule prijatelje.

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here