Obavijest!! Preventivni sistematski pregledi za hrvatske branitelje

0
2559

Ministarstvo hrvatskih branitelja u suradnji s Ministarstvom zdravstva organizira preventivne sistematske preglede hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata. Ovaj projekt je program  Vlade Republike Hrvatske o zdravstvenoj skrbi za hrvatske branitelje, te će se provoditi na cijelom području Republike Hrvatske u narednom periodu.

Preventivni sistematski pregled obuhvaćat će:

laboratorijske pretrage: KKS, SE, AST, ALT, UREA, KREATININ, LIPIDOGRAM, URIN-kvalitativna analiza EKG, RTG pluća, ultrazvuk abdomena, ultrazvuk prostate za muškarce, ultrazvuk dojke i ginekološki pregled za žene, specijalistički pregled interniste, psihološko testiranje te psihijatrijska obrada (prvi pregled) prema indikacijama.

Hrvatski branitelji zainteresirani za sistematski pregled trebaju se javiti ovlaštenim osobama u područnim jedinicama Ministarstva hrvatskih branitelja po županijama od kojih će dobiti detaljne informacije.

Popis za javljanje (klikni na sliku):

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here