Obavijest: Konvencija hrvatskih branitelja na državnoj razini (Sabor branitelja)

Kao što smo prije nekoliko dana najavili u Zagrebu će se u petak 16. svibnja 2014. godine održati Konvencija hrvatskih branitelja na državnoj razini. Konvenciju organiziraju stradalničke udruge iz Domovinskoga rata državne razine  uz suorganizaciju udruga hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata. Konvencija će se održati u koncertnoj dvorani „Vatroslav Lisinski“ s početkom u 14,00 sati.

Konvencija će imati tri tematske razine:

1. Sociološki aspekt iz perspektive prošlosti, sadašnjosti i budućnosti

2. Pravni aspekt statusa branitelja i članova njihovih obitelji

3. Verifikacija Domovinskog rata i hrvatskih branitelja

Udruga ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“ sudjeluje na Konvenciji sa svojim prethodno prijavljenim predstavnicima.

Okupljanje i podizanje akreditacija Gromova sudionika Konvencije bit će od 12,45 do 13,10 sati ispred dvorane V. Lisinski, kod tajnika udruge Branka Kolarića (099/80 57 231).

Besplatno parkiralište za sudionike Konvencije osigurano je od Zagrebačkog Holdinga na Aveniji Vukovar.

Sukladno zamolbi organizatora zamoljavamo nazočnost sudionika u službenim odorama, odijelima ili svečanijoj odjeći (košulja, sako…).