Najava: Uloga i doprinos zagrebačkih postrojbi u VRO „Oluja“ na Banovini

0
1593

Pozivamo Vas u utorak 24. travnja 2018.godine u 18,00 sati, prostor zagrebačke HVIDR-e,  Slovenska 21 u Zagrebu  na predavanje s temom „Uloga i doprinos zagrebačkih postrojbi u VRO „Oluja“ na Banovini“.

Predavanje će održati mladi znanstvenik profesor Zoran Sertić, mag.educ.his., teme koje će prof. Sertić obraditi:

Iz kojih je razloga vojno-redarstvena operacija Oluja bila neodgodiva?
Kako su tekle pripreme za operaciju?
Je li ispravna teza o neuspjehu Zapovjednog područja Zagreb?
Koliki je doprinos zagrebačkih postrojbi?
Koliko je vjerodostojan mit o etničkom čišćenju u Oluji?

Profesor Zoran Sertić za svoj diplomski rad koji je branio 2015.godine na Hrvatskim studijima Sveučilišta u Zagrebu izabrao je temu „2. gardijska brigada Gromovi u vojno redarstvenoj operaciji Oluja“.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here