Najava: Obilježavanje 75. obljetnice stradanja Zrinjana

0
1498

U subotu 8. rujna 2018. godine održati će se obilježavanje sedamdeset i pete obljetnice stradanja Zrinjana.

Program započinje „MIMOHOD HRVATSKE ČASTI“ u 10:30 sati od spomen-križa podno Starog grada Zrina do mjesta srušene župne crkve Našašća sv. Križa.

Misno slavlje je u 11:00 sati predvodit će krčki biskup Ivica Petanjak u zajedništvu s domaćim biskupom Vladom Košićem, a tom prigodom biti će i blagoslovljeno gradilište spomen crkve Našašća sv. Križa.

Nakon mise u 12:30 sati slijedi komemoracija žrtvama Zrina te prigodni kulturno-umjetnički program.

Obilježavanje je  u  organizaciji Sisačke biskupije i više braniteljskih udruga,  a pod pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske, Hrvatskog Sabora, Ministarstva hrvatskih branitelja, Ministarstva obrane i Sisačko-moslavačke županije.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here