Najava: Obilježavanje 28. godišnjice osnivanja prvih dragovoljačkih postrojbi za obranu Siskai Banovine.

Pod pokroviteljstvom Sisačko-moslavačke županije, a uz potporu Grada Siska i Ministarstva hrvatskih branitelja, u zajedništvu a u organizaciji Koordinacije udruga proizašlih iz Domovinskog rata Sisačko-moslavačke županije u Sisku obilježit će se 28. godišnjica osnivanja prvih dragovoljačkih postrojbi za obranu Siska i Banovine u Domovinskom ratu.

28. godišnjicu osnutka u zajedništvu obilježit će:

Specijalna jedinica  policije “Osa“ Sisak, 2. pješačka bojna „Banijska oluja“ 2. gbr Gromovi i 2. samostalnog bataljuna “Marijan Celjak”.

Obilježba će se održati u četvrtak 13. lipnja 2019. godine u Sisku.

Program obilježavanja:

10:00 do 20:00 sati:

Taktičko-tehnički zbor Oružanih snaga Republike Hrvatske,

Trg bana Josipa Jelačića 9 ( ispred Velikog Kaptola Sisačke biskupije).

10:00 sati:

Paljenje svijeća za sve poginule, nestale i umrle hrvatske branitelje – Spomen obilježje poginulim hrvatskim braniteljima Grada Siska – Trg dr. Franje Tuđmana.

10:45 sati:

Polaganje vijenaca i paljenje svijeća kod središnjeg križa  na Gradskom groblju Viktorovac.

12:00 sati:

Program 57. SAMB-a „Marijan Celjak“- Vojarna „Barutana“, M.Cvetkovića bb.

14:00 sati:

Sportske igre hrvatskih branitelja, (šah, pikado i viseća kuglana)

Vojarna „Barutana“ – M. Cvetkovića bb.

(prijave Udruga Bošnjaka branitelja grada Siska Sabid Oraščanin, +385 98 178 0703)

19:00 sati:

Sveta Misa za sve poginule, umrle i nestale hrvatske branitelje  u Katedrali Uzvišenja Svetog Križa – Trg bana Josipa Jelačića 1.

20:00 sati:

Središnja svečanost obilježavanja 28. obljetnice osnutka prvih hrvatskih dragovoljačkih postrojbi za obranu Siska i Banovine u Domovinskom ratu , Trg bana Josipa Jelačića 9, ( ispred Velikog Kaptola Sisačke biskupije).

20:45 sati:

Prigodni zabavni program – Trg bana Josipa Jelačića 9, ( ispred Velikog Kaptola Sisačke biskupije).