Najava: 22. obljetnica akcije „Brđani 1991“ i 22. obljetnica obrane Sunje

0
920

Udruga ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“ obilježit će u četvrtak 22. kolovoza 2013. godine u Brđani Cesti 22. obljetnicu akcije „Brđani 1991“ te u Sunji, 22. obljetnicu sudjelovanja Gromova u obrani Sunje u Domovinskom ratu.  Obilježavajući obljetnice bitaka iz Domovinskog rata želimo njegovati značajne trenutke najznačajnijeg razdoblja hrvatske povijesti kada se branila i stvarala neovisna i suverena hrvatska država, baštiniti vrjednote bogoljublja, domoljublja i čovjekoljublja koje su krasile hrvatske branitelje. Želimo da se mladi naraštaji nadahnjuju ovim vrjednotama hrvatskih branitelja, posebno se prisjećajući onih koji su dali ono najvrjednije, svoje živote.  Kako bi nas te vrjednote uvijek nadahnjivale pozivamo Vas da u četvrtak 22. kolovoza odamo dužno poštovanje i zahvalu poginulim Gromovima u akciji „Brđani 1991“ i poginulim Gromovima u obrani Sunje tijekom Domovinskog rata.

Program obilježavanja u organizaciji URV 2. gbr „Gromovi“ Podružnice Sisačko-moslavačke županije odvijat će se po slijedećem rasporedu:

 

09,00 sati, polaganje vijenaca i paljenje svijeća na spomeniku poginulim Gromovima u                 Brđani Cesti

10,00 sati, polaganje vijenaca i paljenje svijeća na željezničkom kolodvoru u Sunji                       podno spomen ploče poginulim Gromovima u obrani Sunje

11,00 sati, Sveta Misa za poginule hrvatske branitelje u Domovinskom ratu, župna                     crkva sv. Marije Magdalene u Sunji 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here