NAJAVA – 22. obljetnica 2. pješačke bojne 2. gbr Gromovi i memorijalni turnir „Pk Predrag Matanović“

0
1280

Udruga ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“ obilježit će u subotu 1. lipnja 2013. godine u Sisku 22. godišnjicu osnivanja 2. pješačke bojne „Banijska Oluja“ 2. gardijske brigade „Gromovi“ i održati tradicionalni Memorijalni malonogometni turnir „Pukovnik Predrag Matanović“.

Pozivamo ratne veterane 2. gardijske brigade „Gromovi“, obitelji poginulih branitelja i članove URV 2. gbr „Gromovi“ da se u spomen na poginule hrabre Gromove iz 2. pješačke bojne „Banijska Oluja“ i sve poginule branitelje Gromove okupimo 1. lipnja 2013. godine u Sisku te im odamo dužno poštovanje i zahvalu, prisjećajući se dana kada je prije 22. godine osnovana ova postrojba Gromova. Na poseban način, tradicionalnim malonogometnim turnirom prisjetit ćemo se legendarnog zapovjednika 2. bojne i junaka Domovinskog rata pukovnika Predraga Matanovića i odati mu dužno poštovanje.

U crkvi sv. Mihovila u Crncu Svetu Misu za  poginule branitelje služit će don Milenko Majić, vojni kapelan vojne kapelanije Svetoga Ilije Proroka iz petrinjske vojarne Pukovnika Predraga Matanovića i nekadašnji vojni kapelan 2. gardijske brigade „Gromovi“.

Obilježavanje organizira Sisačko-moslavačka podružnica URV 2. gbr „Gromovi“ po slijedećem programu:

10,00 sati             – Polaganje vijenaca i paljenje svijeća, te molitva za poginule                                         Gromove i sve hrvatske branitelje kod središnjeg križa na                                           Gradskom groblju „Viktorovac“ u Sisku,

11,00 sati             – Sveta Misa za poginule, nestale i umrle Gromove i sve branitelje u                               crkvi sv. Mihovila u Crncu,

12,00 sati             – Svečani program, ŠRC Crnac,

14,00 sati             – Memorijalni malonogometni turnir „Pukovnik Predrag Matanović“,                                 na igralištu ŠRC-a u Crncu

 

 

2.BOJNA „BANIJSKA OLUJA“

 

Okupili se mladići u Sisku gradu

došli u Drugu gardijsku brigadu,

u bojnu „Banijska Oluja“ što se zvaše

i krenuli u boj za slobodu Lijepe naše

 

Na mnogim ratištima junački se borili,

da bi Domovinu našu oslobodili,

nisu žalili  mlade živote svoje

pokazali čedama,da ih se ne boje

 

Mladost svoju  za Domovinu dali

herojski na prvim crtama ratovali,

donijeli dugo sanjani mir i slobodu

svojem voljenom Hrvatskom narodu

 

Sa ponosom sjećamo se tih mladića,

osobito heroja Predraga Matanovića

i ostalih poginulih vitezova

iz „Banijske Oluje“,Gromova

 

Sjećanje na slave ratne dane

„Banijskom Olujom“u povijesti ispisane!

 

 Hrvoje Horvat,

ratni veteran 2. gardijske brigade „Gromovi“

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here