NAJAVA: 21. obljetnica akcije „Farkašić“ i otkrivanje spomen obilježja Gromovima u Novom Farkašiću

0
1203

Povodom Dana branitelja Sisačko-moslavačke županije ratni veterani 2. gardijske brigade „Gromovi“ okupljeni u udruge „Crne mambe“ i URV 2. gbr „Gromovi“ , u subotu će 13. listopada 2012. u Petrinji i Novom Farkašiću  obilježiti 21. obljetnicu akcije „Farkašić“ i svečano u Novom Farkašiću otkriti spomenik poginulim pripadnicima 2. gardijske brigade „Gromovi“. Spomenik je podignut u spomen na poginule Gromove i pripadnike 144. brigade HV na petrinjskom dijelu nekadašnje bojišnice zvanom „Nebojanski džep“. Spomenik je podignut u čast poginulim braniteljima tijekom cijelog razdoblja Domovinskog rata na tome dijelu nekadašnje petrinjske bojišnice. Nositelj projekta podizanja spomenika je Udruga „Crne mambe“. Pozivamo ratne veterane 2. gardijske brigade „Gromovi“, članove udruga „Crne mambe“ i URV 2. gbr „Gromovi“ da zajedno s obiteljima poginulih Gromova uzveličaju ovu svečanost i time odaju dužno poštovanje poginulim prijateljima.

 

Program obilježavanja:

 

09.45 -10.00 Petrinja – Okupljanje branitelja i uzvanika kod spomenika poginulim hrvatskim braniteljima na Senjaku

 

10.00 – 10.30 Petrinja – Polaganje vijenaca i molitva vojnog kapelana na spomeniku poginulim braniteljima na Senjaku

 

10.45 – 11.30 Petrinja – Sveta misa za  poginule i nestale  „Gromove“  i sve hrvatske branitelje, kapelica sv. Ilije Proroka u vojarni „Pukovnik Predrag Matanović“ 
 

11.45– 12.00

 

Petrinja – Blagoslov i molitva vojnog kapelana kod spomen ploče poginulom pripadniku 1. pb, 2. gbr,  Marijanu Tothu (most na Petrinjčici)

 

13.00 – 14.00 Novi Farkašić – Svečano otkrivanje i blagoslov spomenika poginulim pripadnicima 2. gardijske brigade „Gromovi“
 

14.00  -17.00

 

 Novi Farkašić – Domjenak  za sve sudionike obilježavanja

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here