NAJAVA: 21. obljetnica akcije „Brđani“ i sjećanje na herojsku obranu Sunje

0
933

Udruga ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“ obilježit će u srijedu 22. kolovoza 2012. godine u Brđani Cesti 21. godišnjicu od prvog većeg protuudara hrvatskih branitelja na sisačkom području 1991. godine koju je izvela 2. „A“ brigada Zbora narodne garde (2. gbr „Gromovi) uz sudjelovanje MUP-a RH, znanu kao akciju “Brđani 1991.” Cilj akcije je bio zadržati neprijateljsko nadiranje i deblokirati komunikaciju Sisak – Sunja. U žestokoj borbi, poginulo je pet hrvatskih gardista 2. bojne 2. gbr Gromova – Ivica Hrnčević, Ivan Devčić, Osman Muratagić, Žan Marot i Alen Glavan, a 17 ih je ranjeno. Istoga dana u Sunji URV 2. gbr „Gromovi“ obilježit će i herojsku obranu Sunje u Domovinskom ratu tijekom 1991. godine. U župnoj crkvi sv. Katarine u Komarevu služit će se Misa za poginule branitelje. Pozivamo ratne veterane 2. gardijske brigade „Gromovi“, obitelji poginulih branitelja i članove URV 2. gbr „Gromovi“ da se u spomen na poginule hrabre Gromove i sve hrvatske branitelje okupimo 22. kolovoza u Brđanima, Sunji i Komarevu, te im odamo dužno poštovanje i zahvalu.

Nakon svete Mise, u Društvenom domu u Komarevu s početkom u 12 sati održat će se i redovna izvještajna skupština Udruge ratnih veterana 2. gbr „Gromovi“ Podružnice sisačko-moslavačke županije.

Obilježavanja i komemoracije organizira Sisačko-moslavačka podružnica URV 2. gbr „Gromovi“ po slijedećem programu:

9,00 sati               – Polaganje vijenaca i paljenje svijeća, te molitva za poginule Gromove i sve hrvatske branitelje podno spomenika na cesti ispred Brđana,

10,00 sati            – Polaganje vijenaca i paljenje svijeća, te molitva za poginule Gromove i sve hrvatske branitelje kod spomen ploče na željezničkom kolodvoru u Sunji,

11,00 sati            – Sveta Misa za poginule branitelje u crkvi sv. Katarine u Komarevu,

12,00 sati            – Redovna izvještajna skupština URV 2. gbr Gromovi Podružnice sisačko-moslavačke županije,

13,00 sati            – Prigodni domjenak u Društvenom domu Komarevo,

14,00 sati            – Memorijalni malonogometni turnir na igralištu u Komarevu

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here