Na jesen u Dugoj Resi otkrivanje spomenika poginulim Gromovima i obilježavanje Dana 3. bojne

0
1064

Ove godine središnji događaj Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“ Podružnice Karlovačke županije bit će dovršetak izrade, i svečano otkrivanje spomenika poginulim i nestalim Gromovima u Dugoj Resi. Svečano otkrivanje spomenika planirano je 8. listopada 2012. godine, na Dan neovisnosti RH.


U sklopu otkrivanja Spomen obilježja poginulim Gromovima obilježit će se i 21. obljetnica osnivanja 3. pješačke bojne Banske legije 2. gbr Gromovi, dakle ne uobičajeno 21. lipnja. Također 8. listopada u istoj prigodi u Dugoj Resi će se obilježiti i 21. obljetnica sudjelovanja 3. pb Gromova u obrani Karlovca i Duge Rese, te obrane Turanjskog mosta.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here