Na 29. vojnom hodočašću u Mariji Bistrici sudjelovali i članovi Kluba OKB-a URV 2.GBR Gromovi

0
585

U nacionalnom svetištu u Mariji Bistrici u nedjelju je u organizaciji Vojnog ordinarijata u RH održano 29. hodočašće Hrvatske vojske, policije i hrvatskih branitelja, na kojem su bili i visoku predstavnici ministarstava obrane i hrvatskih branitelja te Oružanih snaga RH.

Članovi kluba OKB-a več tradicionalno sudjeluju na vojnom hodočašću u Mariji Bistrici.

Nacionalno hodočašće u Mariju Bistricu organizira se od 1993. S početkom lurdskog hodočašća u svibnju 1993. godine za blagdan Gospe od krunice organizirano je iste godine i prvo nacionalno vojno-redarstveno hodočašće u Mariju Bistricu. Ovo hodočašće okuplja veliki broj vojnika i redarstvenika, ministre obrane, unutarnjih poslova te branitelja, načelnika GS i ravnatelja policije, generalne i admirale, visoke dužnosnike vojske i policije te njihove obitelji. Na ovom hodočašću često su prisutni i delegati drugih vojnih ordinarijata u svijetu što stvara posebno duhovno ozračje.

FOTO: Zdravko Grden, Facebook

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here