Na 23. hodočašću Hrvatske vojske, policije i branitelja u Mariju Bistricu (Foto)

0
875

Na kraju članka možete pogledati fotogaleriju s 23. vojno-redarstvenog i braniteljskog hodočašća Majci Božjoj u Mariji Bistrici. Od prvog hodočašća 1993. godine pripadnici 2. gardijske brigade „Gromovi“ su tradicionalno u velikom broju hodočastili u Mariju Bistricu, a od 2006. godine uz redovito hodočašće Gromovi su uz svoga vojnog kapelana započeli i s pješačkim hodočašćem iz Petrinje u duljini od 102  km. Od 2008. godine tu su tradiciju nastavili pripadnici svih postrojbi smještenih u petrinjskim vojarnama, odnosno vojnici vjernici Vojne kapelanije Svetog Ilije Gromovnika.

Još uvijek u najvećem broju hodočaste pripadnici 2. mehanizirane bojne Gromovi gardijske motorizirane brigade, gdje među mladim Gromovima još uvijek ima i djelatnih veterana. Najveći broj fotografija je upravno s jednog dijela pješačkog hodočašća u kojemu je sudjelovalo 33 Groma i sedam Tigrova. Tradicionalno od Kašine im se pridružuju i ratni veterani Gromovi okupljeni u Udruzi Crne mambe. Ove godine u Mariju Bistricu organizirano su hodočastili i članovi Krapinsko – zagorske podružnice Udruge ratnih veterana 2. gbr Gromovi, a svakako došli su i veterani Gromova iz raznih krajeva Hrvatske.

R. Ć.

Fotogalerija:

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here