Ministarstvo branitelja prihvatilo prijedlog o izradi studije smrtnosti i pobolu hrvatskih branitelja

0
973

Ministarstvo branitelja prihvatilo prijedlog braniteljske udruge Prvi hrvatski redarstvenik o izradi studije smrtnosti i pobolu hrvatskih branitelja

 

Na pismo koje je prije mjesec dana predsjednik udruge Prvi hrvatski redarstvenik Šibensko-kninske županije Tomislav Čolak uputio Ministarstvu branitelja  u kojem je ukazao  na alarmantne podatke o smrtnosti branitelja i s tim u vezi predložio ministru da  braniteljima odobri besplatne  sistematske preglede, vrlo brzo reagiralo je resorno Ministarstvo. Ono će u suradnji s Medicinskim fakultetom i Hrvatskim zavodom za javno zdravstvo provesti epidemiološku studiju smrtnosti i pobola braniteljske populacije na osnovu koje će se kreirati daljnji preventivni i zdravstveni programi, posebice za one skupine za koje se utvrdi da su odstupanja najznačajnija, stoji u odgovoru Ministarstva.   Čolak je zadovoljan brzom reakcijom Ministarstva i vjeruje kako neće trebati dugo čekati na rezultate studije.

www.hrt.hr

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here