Memorijalni turnir u spomen Predragu Matanoviću (Foto)

U sklopu obilježavanja 22. obljetnice osnutka 2. pješačke bojne 2. gardijske brigade „Gromovi“ jučer  u subotu, 1. lipnja 2013. godine nakon komemoracije, Misnog slavlja i svečanog programa, odigran je na nogometnim terenima ŠRC-a u Crncu pokraj Siska i tradicionalni malonogometni Memorijalni turnir „Pukovnik Predrag Matanović“. Turnir je nazvan i odigrava se u čast i na spomen junaka Domovinskog rata Predraga Matanovića, zapovjednika 2. bojne 2. gbr koji je poginuo 4. kolovoza 1995. godine prilikom oslobađanja Petrinje u operaciji Oluja. Turnir je dugi niz godina organizirala 2. gardijska brigada „Gromovi“, a od njenog preustroja ovu tradiciju već šestu godinu zaredom nastavlja Udruga ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“ s nositeljima iz Podružnice Sisačko-moslavačke županije.

U prijateljskom ozračju sučelilo se 15 malonogometnih momčadi braniteljskih udruga i vojnih postrojba razvrstanih u dvije kategorije; veterani i mladež. Na kraju turnira roditelji pukovnika Predraga Matanovića, Julijana i Filip Matanović najboljima su čestitali i uručili pehare i priznanja. Predsjednik Podružnice um. bojnik Davor Smuđ zahvalio se svim sudionicima što svojim brojim sudjelovanjem i na ovaj način odaju počast i oživljuju sjećanje na legendu 2. gardijske brigade Predraga Matanovića.  Ovaj turnir uvijek pruži svim sudionicima zadovoljstvo druženja, njegovanje zajedništva i lijepo športsko iskustvo.

Turnir u kategoriji veterana osvojila je momčad Gromova Podružnice SMŽ-a, a u kategoriji mladih momčad „Optimum“.

Redoslijed momčadi nakon natjecanja (veterani):

1. URV 2. GBR „GROMOVI“ PODRUŽNICA SMŽ
  2. UDRUGA CRNE MAMBE
  3. UDRUGA HRVATSKIH BRANITELJA DOM. RATA POLICIJE PODRUŽNICA SMŽ
  4. UDRUGA BOŠNJAKA BRANITELJA GRADA SISKA
  5. SPORTSKO DRUŠTVO TOMIĆEV PUT I PRIJATELJI
  6. UDRUGA HRVATSKIH VETERANA DOMOVINSKOGA RATA MARTINSKA VES
  7. URV 2. GBR „GROMOVI“ PODRUŽNICA KARLOVAČKE ŽUPANIJE

NAJBOLJI IGRAČ:         DAMIR KLARIĆ – URV 2. GBR „GROMOVI“ PODRUŽNICA SMŽ

NAJBOLJI STRIJELAC: ZDRAVKO IVANKOVIĆ- UDRUGA CRNE MAMBE

NAJBOLJI GOLMAN:    NENAD VLAHOVAC – URV 2. GBR GROMOVI PODRUŽNICA SMŽ

FAIRPLAY:                   UDRUGA HRVATSKIH VETERANA DOMOVINSKOGA RATA MARTINSKA VES