MATO ( JURA ) KORENIĆ

0
1404

MATO ( JURA ) KORENIĆ

  1. 4.1965. – 6.5.2018.

U žalosti obavješćujemo ratne veterane 2. gardijske brigade „Gromovi“, hrvatske branitelje, prijatelje i poznanike da nas je iznenadnom smrću zbog opake bolesti napustio naš Grom, hrvatski branitelj Mato Korenić.

Pokojni Mato,  17.10.1991. godine uključio se u obranu napadnute Domovine  pristupivši  3.ps/2.pb,   2. gardijske brigade Gromovi. Njen pripadnik bio je do 11.7.1992. godine kada je prešao u 17. domobransku pukovniju Sunja.

S 2. gbr Gromovi kada je bio njen pripadnik prošao je sva ratišta u vrijeme Domovinskog rata na kojima je postrojba djelovala.  Za svoj doprinos u obrani i oslobađanju Republike Hrvatske u  Domovinskom ratu višestruko je odlikovan.

Sprovod pokojnog Mate  bit će u utorak 8. svibnja  2018. godine  na mjesnom groblju u Sunji   s početkom u 14,00 sati.

Ožalošćenoj obitelji,  tugujućoj rodbini i  prijateljima pokojnog Mate u ime Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade Gromovi  izražavamo iskrenu sućut.

Mato, počivaj u miru Božjem i neka Ti je laka hrvatska zemlja za čiju si se  slobodu borio.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here