MARKO MARKOVIĆ 13.9.1958. – 28.9.2022.

0
875

S tugom i žalošću obavješćujemo veterane 2. gardijske brigade „Gromovi“, hrvatske branitelje, prijatelje i poznanike da je u srijedu  28. rujna 2022. god. nakon kratke i teške bolesti preminuo umirovljeni desetnik HV-a, hrvatski branitelj, HRVI, i član URV 2. gbr „Gromovi“, Marko Marković.

U obranu Domovine uključio se 1991. godine u sastav „A“ satnije 127. brigade HV. U 2. gardijsku brigadu HV „Gromovi“, 3. pješačku bojnu pristupio je 20.11.992. gdje je bio do umirovljenja 31.3.1997. god. Tijekom Domovinskog rata sudjelovao je u obrani Domovine na Zapadno-slavonskom, Bosansko-brodskom, južnom  i Banovinskom bojištu, sudionik je operacije„Oluja“. Tijekom borbi u operaciji „Oluja“ bio je dva puta ranjavan.

Pokop pokojnog Marka bit će u petak 30. rujna 2022. godine u 14 sati na gradskom groblju u Novoj Gradiški.

Ožalošćenoj obitelji, rodbini i prijateljima u ime Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“ izražavamo iskrenu sućut, a posebno braći Josipu, Mati, Anti i Viktoru, našim veteranima Gromova.

Marko, počivaj u miru Božjem i laka ti bila hrvatska zemlja!

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here