Lakše ozlijeđen pripadnik 20. HRVCON u operaciji ISAF

0
1060

Pripadnik hrvatskog kontingenta u misiji ISAF u Afganistanu, razvodnik F. M. danas, 21. listopada 2012. u poslijepodnevnim satima, tijekom organiziranog čišćenja naoružanja u kampu Marmal, Mazar-e Sharif,  zadobio je povrede lijeve šake.

Imenovani je, prilikom obavljanja provjere napunjenosti službenog samokresa, na mjestu predviđenom za čišćenje naoružanja, nepažnjom ubacio metak u cijev te je nakon vađenja okvira izvršio probno opaljenje, pri čemu je propucao dlan svoje lijeve ruke. Prva pomoć pružena mu je od strane liječnice u kampu, nakon čega je prevezen u bolnicu kampa Marmal. Ustanovljeno je da se radi o propucavanju mekog tkiva i žila, bez oštećenja kostiju. Imenovanom su sve vitalne funkcije uredne te po mišljenju liječnika vjerojatno neće biti težih posljedica ni trajnog invaliditeta. Prema nalazu liječnika imenovani će ostati u bolnici nekoliko dana zbog previjanja i čišćenja rane onečišćene barutnim česticama.

Tijekom navedenog događaja drugi pripadnici hrvatskog kontingenta nisu bili ugroženi niti je nastala materijalna šteta. Vojna policija obavila je očevid i provodi daljnje istražne radnje vezano za okolnosti nastanaka događaja.

www.morh.hr

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here