Korizmeni susret branitelja u zagrebačkoj katedrali (Foto)

0
866

I ove godine u zagrebačkoj prvostolnici zajedno s drugim vjernicima okupili su se u petak, 4. travnja 2014. brojni branitelji na već tradicionalnom Korizmenom susretu hrvatskih branitelja, gdje su na pobožnosti križnog puta, misnom slavlju i euharistijskom klanjanju slavili Boga, zahvaljivali mu i molili za Domovinu, poginule branitelje i svoje obitelji. Branitelji, udovice i roditelji poginulih branitelja, generali i domoljubi predvodili su molitve na postajama križnog puta, čitali misna čitanja i molitve vjernika na euharistijskom slavlju. Lijepo je bilo vidjeti i tridesetak Gromova, nekoliko članova njihovih obitelji i članova obitelji poginulih Gromova. Kao i svih prijašnjih godina trojici branitelja iz 2. gardijske brigade „Gromovi“ ukazana je čast da predstavljaju svoju postrojbu u molitvenom zajedništvu s ostalim braniteljima. Misno slavlje predvodio je mons. Ivan Šaško, pomoćni biskup zagrebački uz koncelebraciju rektora zagrebačke katedrale i prebendara mons. Josipa Kuhtića te dvojicu stalnih đakona.

Fotogalerija:

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here