Kadetska bojna “Predrag Matanović”

0
1558

 

Polaznici Kadetske bojne “Predrag Matanović” integriranog oblika civilno-vojnog školovanja nazvanog program “KADET” kojim se školuju kandidati za časnike za potrebe popune ljudskim resursima borbenih rodova i rodova borbene potpore Oružanih snaga republike Hrvatske, povodom obilježavanja dana pogibije pukovnika Predraga Matanovića po kojem bojna i nosi ime, Dana pobjede i domovinske zahvalnosti, Dana hrvatskih branitelja i

25. obljetnice VRO “OLUJA 95” obišli su i odali počast pukovniku Predragu Matanoviću na grobu na Gradskom groblju Viktorovac u Sisku i mjesto pogibije u Petrinji.

Polaznike Kadetske bojne “Predrag Matanović” vodili su zapovjednik bojne satnik Hrvoje Šimleša i zapovjednik voda kadetske bojne poručnik Martin Novaković sa načelnikom centra vojnih škola Pear Zrinski brigadirom Damirom Stručić.

Ispred URV 2. GBR GROMOVI SMŽ sa Kadetskom bojnom “Predrag Matanović” počast su odali i evocirali uspomene tijek VRO “OLUJA 95” Nenad Bužanić i Drago Kovačević.

 

Foto: Martin Novaković ,Kadetska bojna
Tekst: Nenad Bužanić

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here