Kadeti kadetske bojne obišli posljednje počivalište brigadira Predraga Matanovića

0
2090

Povodom godišnjice pogibije brigadira Predraga Matanovića, izaslanstvo kadetske bojne 4. kolovoza obišlo je  posljednje počivalište pokojnog brigadira  Predraga Matanovića. Izaslanstvo je predvodio pukovnik Tomislav Kasumović i natporučnica Rebeka Krušelj. Kadetska bojna Hrvatskog vojnog učilišta dr. Franjo Tuđman nosi ime poginulog pripadnika 2. gbr Gromovi brigadira Predraga Matanovića.

Prigodom godišnjice pogibije brigadira Predraga Matanovića upriličen je odlazak izaslanstva polaznika kadetske škole u obilazak mjesta posljednjeg počivališta pokojnika, mjesta stradanja, te dolazak na Svetu Misu. U ime udruge na Gradskom groblju Viktorovac u Sisku kadete je dočekao tajnik udruge Branko Kolarić s obitelji Matanović i zaželio im dobrodošlicu. Na grobu brigadira Predraga Matanovića položen je vijenac i zapaljene svijeće. Na mjestu pogibije Predraga Matanovića u Mošćenici veteran Gromova i Predragov suborac Nino Musolin  kadetima je prezentirao ulogu i značaj poginulog Predraga u 2. gbr Gromovi kao zapovjednika 2. pješačke bojne „Banijska oluja“ a dopredsjednik udruge Nenada Bužanić ulogu 2. gbr Gromovi u VRO „Oluja“. Ispred spomenika Predragu Matanoviću i poginulim  suborcima u Petrinji zapaljene su svijeće, a bojnik Ivan Radić zamjenik zapovjednika 2. mehanizirane bojne Gromovi, kadetima je prezentirao postrojbu čiji je pripadnik. Kadeti zajedno s veteranima Gromova i pripadnicima 2. mehanizirane bojne Gromovi nazočili su  Svetoj Misi zadušnici za pokojnog Predraga Matanovića u crkvi Svetog Lovre u Petrinji a koju je organizirala obitelj Matanović.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here