Kadeti kadetske bojne na Svetoj Misi za pukovnika Predraga Matanovića

0
1209

Kadeti svih naraštaja Kadetske bojne „pukovnik Predrag Matanović“, 04. kolovoza 2019. godine sudjelovali su u crkvi svetog Lovre na misi zadušnici za pokojnog Predraga Matanovića, poginulog u VRO „Oluja“ 04.08.1995. godine.

Kadeti predvođeni brigadirom Damirom Stručićem načelnikom Centra vojnih škola „Petar Zrinski“ HVU-a i Zapovjednikom kadetske bojne satnikom Hrvojem Šimlešom prije svete Mise odali su počast poginulom pukovniku Predragu Matanoviću na njegovom grobu na Gradskom groblju u Sisku. Počast je odana i na mjestu stradavanja u Koloniji kod Petrinje, te kod Spomenika Predragu Matanoviću i suborcima na Senjaku u Petrinji.  U pratnji kadeta i odavanju počasti kao i na Svetoj Misi sudjelovali su članovi Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade Gromovi.

tekst/foto: B. Kolaric

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here