JOSIP JURČEVIĆ 1964.-2013.

0
1107

Obavješćujemo ratne veterane 2. gardijske brigade „Gromovi“ da je u subotu 6. srpnja 2013. godine tragično preminuo u 49. godini života  hrvatski branitelj, dragovoljac, ratni veteran 2. gbr Gromova poručnik Josip Jurčević. Pokop našeg suborca bit će u utorak 9.srpnja 2013. godine u 16,00 sati na novom groblju u Dugom Selu.

Josip Jurčević rođen je 9. listopada 1964. godine u Strašniku pokraj Petrinje.

Dragovoljno se uključuje u obranu Domovine početkom kolovoza 1991. godine. U 2. gardijsku brigadu „Gromovi“, njenu 1. pješačku bojnu pristupa 11. prosinca 1991. godine. S 1. bojnom 2. gardijske brigade sudjeluje u obrani Domovine na mnogim bojištima RH. Kao pripadnik Gromova stradao je u borbenim djelovanjima u veljači 1993. na Novigradsko zadarskom bojištu. Umirovljen je iz djelatne vojne službe u 2. gardijskoj brigadi „Gromovi“ 30. 12. 2002. godine. Za doprinos u obrani Republike Hrvatske odlikovan je Spomenicom domovinskog rata, Spomenicom domovinske zahvalnosti i Redom hrvatskog pletera. Tijekom službe bio je nagrađen i pohvaljen od zapovjednika 2. gardijske brigade „Gromovi“ te mu je dodijeljeno Priznanje sa zlatnom značkom „Grom“.

Ožalošćenoj obitelji, supruzi Dubravki, sinu Damiru, kćeri Mariji, roditeljima Katici i Mati, sestri Marici i rodbini, suborcima i prijateljima izražavamo iskrenu sućut.

Počivao u miru Božjem, i laka mu bila hrvatska zemlja za čiju se slobodu borio.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here