Jedan križ za jedan život

0
1130

Veterani 2. gardijske brigade Gromovi 10. prosinca 2014.g.  s pijetetom i poštovanjem odali su počast Prvom hrvatskom predsjedniku dr. Franji Tuđmanu. Povodom 15. Godišnjice smrti dr. Franje Tuđmana veterani okupljeni oko groba Prvog hrvatskog predsjednika na Mirogoju prisjetili su se utemeljitelja moderne hrvatske države.

Po završetku komemoracije na Mirogoju veterani 2. gardijske brigade Gromovi sudjelovali su u potpori hrvatskim braniteljima koji prosvjeduju ispred Ministarstva branitelja u Savskoj. Na ponosan i dostojanstven način veterani Gromova mimohodom“Jedan križ za jedan život“ prisjetili su se hrvatskih branitelja koji nisu izdržali teret rata i života te su počinili suicid.  Mimohod hrvatskih branitelja u majicama obilježjem križa  krenuo je ispred Ministarstva branitelja iz Savske ulice te se kretao do trga bana Jelačića. Ispred katedrale hrvatski branitelji u obliku križa napravili su milenijsku fotograiju.

A kako je to sve izgledalo pogledajte u našoj fotogaleriji.

(tekst; B. Kolarić, foto: veterani Gromova )

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here