Janja Lipa spomenik prešućivanim žrtvama i hrvatskim braniteljima

0
2180

U četvrtak 3. prosinca u Janja Lipi otkriven je spomenik prešućivanim žrtvama Drugog svjetskog rata i poraća te poginulim hrvatskim braniteljima Domovinskog rata. Na otkrivenom spomeniku uz grb 2.gbr Gromovi  uklesano je i ime poginulog pripadnika 2. gardijske brigade Gromovi Darka Brozovića koji je živio u selu Janja Lipa. Darko Brozović poginuo 7. rujna 1991.g. kod sela Gređani, njegovi sumještani s pijetetom ga se prisjećaju,  na otkrivanju spomenika bila je nazočna i obitelj pokojnog Darka. Otkrivanju spomenika nazočili su i predstavnici Udruga ratnih veterana 2. gbr Gromovi koje je predvodio Nenad Bužanić dopredsjednik udruge.

Spomenik je podignula Udruga ratnih veterana hrvatski domobran ogranak Kutina i MO Janja Lipa uz potporu Sisačko-moslavačke županije.

 

 

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here