Izložba „Dubrovnik u Domovinskom ratu 1991. – 1995.“

0
1467

 

U Hrvatskom povijesnom muzeju u Zagrebu na  Gornjem  gradu  u četvrtak 30. ožujka bit će otvorenje izložbe „Dubrovnik u Domovinskom ratu 1991. – 1995.“.

Muzej Domovinskog rata Dubrovnik, gostujući ovom izložbom u Zagrebu  želi upoznati javnost s njegovim osnutkom i djelovanjem u tvrđavi Imperijal na Srđu. Te ujedno obilježiti i 25. obljetnicu iznimno važne operacije Hrvatske vojske 1992. godine kojom je u potpunosti oslobođen jug hrvatske.

Pokretna-gostujuća izložba „Dubrovnik u Domovinskom ratu 1991.-1995.“ sastoji od četiri tematske cjeline: Pripreme za obranu, Srpsko-crnogorska agresija 1991., Dani pobjede – oslobađanje hrvatskog Juga 1992. i Stradanje Dubrovnika u Domovinskom ratu. Na izložbi će se u originalu i presnimcimapredstaviti više od 350 predmeta iz muzejskih zbirki te dokumentarni videosnimci iz vremena.

Pozivamo sve hrvatske branitelje i  veterane 2. gbr Gromovi da dođu na otvorenje izložbe.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here